25.11.2021

ORLEN Projekt zainstalował stację do ładowania samochodów elektrycznych

Grupa ORLEN konsekwentnie podejmuje starania, żeby ograniczać emisję CO2 do atmosfery, a w swoje działania angażuje pracowników. Na terenie zakładu w Płocku ORLEN Projekt uruchomił stację do  ładowania samochodów elektrycznych.

Na stacji można jednocześnie ładować dwa pojazdy. Moc znamionowa każdego punktu ładowania wynosi 22,1 kW. Ładowarkę AC wyposażono w standardowe złącza umożliwiające ładowanie większości aut dostępnych na terenie Unii Europejskiej – mówi Jarosław Niekraś, Kierownik Działu Elektrycznego i Teletechnicznego ORLEN Projekt.

Inicjatywy Grupy ORLEN związane z optymalizacją kosztów zużycia energii elektrycznej budują świadomość ekologiczną i angażują pracowników w ochronę środowiska. Stacja ładowania to kolejne przedsięwzięcie związane z ograniczeniem emisji CO2 stworzone przez spółkę inżynierską ORLEN Projekt. W 2020 roku biuro wybudowało mikoinstalację fotowoltaiczną. Pozyskana z niej energia posłuży właśnie do obsługi stacji – pozwoli na wykonanie ok. 1300 pełnych cykli ładowania, co w zupełności pokrywa się z obecnym zapotrzebowaniem floty w spółce i daje możliwość osiągnięcia zerowej emisyjności.